Pohotovosť v Bratislave počas víkendov - 02 5464 7417. Presný čas si dohodnete priamo s lekárom.

Zubné ošetrenie v lokálnej aj celkovej anestézii

  • Dokonalé riešenie pre tých, čo majú strach zo zubára
  • Pre deti aj dospelých
  • Pod vedením skúseného anesteziológa
  • Vhodné aj pre pacientov so špeciálnymi potrebami

Objednajte sa online

anestézia

Zaslúžite si prvotriednu starostlivosť

  • Overené metódy anestézie
  • Pod dohľadom skúseného anesteziológa
  • Staráme sa o vás aj po ošetrení

Spoznajte Schill Dental Clinic

Hlavne bez bolesti

V Schill Dental Clinic dbáme na bezbolestné ošetrenie každého pacienta. Používame moderné lokálne anestetiká s rýchlym nástupom účinku, ktoré sú zárukou nielen bezbolestného ošetrenia, ale aj celkového odbúrania strachu a navodenia príjemnej atmosféry.

Ak vám napriek všetkému na ceste za zdravým úsmevom bráni panický strach, máme pre vás výborné riešenie – ošetrenie v celkovej anestézii, ľudovo povedané v narkóze.

Objednajte sa hneď Trvá to len 2 minúty

Schill Dental Clinic

Celková anestézia

Spolupracujeme so skúsenými anesteziológmi a ošetrenie v narkóze absolvujete priamo u nás na klinike. Pred celkovou anestéziou absolvujete vyšetrenia, o ktoré sa postará náš anesteziológ.

Celkovú anestéziu si predstavte ako hlboký spánok. Pri ošetrení máte zabezpečené dýchacie cesty a my non-stop  kontrolujeme váš stav. Po prebudení zostanete na klinike ešte 2 hodiny pod dohľadom anesteziológa. Bez stresu tak vyriešime všetko potrebné pre váš nový chrup.

Objednajte sa Skúsený tým špecialistov

anestézia

S lokálnou anestéziou to nebolí

Ošetrenie v našich ambulanciách je príjemné a nebolí. Pri lokálnej anestezézii zostávate pri vedomí, všetko vnímate, len necítite žiadnu bolesť v mieste ošetrenia.

Lokálnu anestéziu aplikujeme tenučkou ihlou, veľmi jemne. Tak, že jej aplikáciu takmer necítite. Zaberá veľmi rýchlo, môžeme ju počas ošetrenia dopichnúť a po skončení účinok anestézy rýchlo odoznie.

Objednajte sa k nám Telefonicky alebo online

Premedikácia pre bojazlivých pacientov

Premedikácia je podanie lieku, vďaka ktorému odbúrame strach z ošetrenia. Je vhodná tak pre deti, ako aj pre dospelých. Možeme ju podať formou džúsiku, tabletky, alebo spreja do nosa.

Podaním lieku odbúrame obavy, zlepšíme spoluprácu a na zákrok si ani nespomeniete. Premedikácia je vhodná pre kratšie zákroky, pretože sme limitovaní dĺžkou účinku lieku, čo je približne 1 hodina. Pre našich lekárov je to postačujúci čas na to, aby stihli pacienta ošetriť.

Objednajte sa dnes Termín do 24 hodín

Pýtate sa nás

Pre koho je vhodný zákrok v celkovej anestézii?

V celkovej anestézii je možné ošetrovať deti od 2 rokov (záleží od váhy a konzultácie s lekárom), ale aj dospelých pacientov. Ide zväčša o pacientov, pre ktorých je návšteva zubára extrémne stresujúca, trpia záchvatmi paniky alebo nedokážu pri ošetrení spolupracovať so zubárom. Po konzultácii môže byť vhodná aj pre pacientov s poruchami autistického spektra, s duševnými ochoreniami či s mentálnym postihnutím. Môže byť vhodným riešením pre kohokoľvek pri dlhých a náročných zubárskych výkonoch.

Vďaka spolupráci s našimi anesteziológmi je možné absolvovať ošetrenie v pokoji, bez stresu a bez škaredých spomienok.

Ako postupovať pred ošetrením v celkovej anestézii?

Počítajte s interným predoperačným vyšetrením a anesteziologickou konzultáciou. Všetky informácie vám včas povieme a podrobne vysvetlíme.

Dôležité je v deň ošetrenia prísť na lačno: 6 hodín pred ošetrením nejedzte a 3 hodiny nepite. Mlieko, proteínové nápoje a džúsy s kúskami dužiny sa počítajú ako jedlo.

Je potrebné si zabezpečiť doprovod dospelej osoby na obdobie po zákroku.

 

 

Ako sa pripraviť na zákrok v celkovej anestézii?

6 hodín pred ošetrením nejedzte a 3 hodiny pred ním nepite. Počas 6 hodín bez jedla by ste nemali piť ani žiadne výživné smoothies, proteínové nápoje, džúsy a mlieko.

Ako postupovať po celkovej anestézii?

Pacient zostáva po zákroku až do zotavenia na klinike, minimálne však 2 hodiny a v tom čase je pod dohľadom lekára. Pri odchode z kliniky musí mať pacient zabezpečený sprievod dospelej osoby. Nemal by robiť nič, pri čom by sa mohol zraniť.

Ešte 6 až 24 hodín po celkovej anestézií môže byť ovplyvnená schopnosť sústrediť sa. Preto minimálne 12 hodín po ošetrení neodporúčame pacientovi šoférovať, ani obsluhovať stroje, ktoré vyžadujú zvýšenú pozornosť.

 

 

Aký je rozdiel medzi lokálnou a celkovou anestéziou?

Pri lokálnej anestézii sa podáva anestetikum lokálne do miesta ošetrenia. Ste pri plnom vedomí, len necítite bolesť v danom mieste. Celkovú anestéziu si môžete predstaviť ako hlboký spánok, pri ktorom nevnímate vôbec nič zo svojho okolia a po prebudení si ošetrenie nepamätáte.

Sledujte svojich zubárov na Instagrame

schilldentalclinic

Dentálna hygienička s pacientkou pri dentálnej hygiene.
Primár Alexander Schill
Zubná korunka